Site Information

 Loading... Please wait...

Ostutingimused (EST)

OSTUTINGIMUSED

 

1. ÜLDINE
1.1. Tingimused kehtivad müügikeskkonna (E-pood) omaniku Maxwave OÜ (Müüja), Ranna pst 11, Pärnu 80012, registrikood 11421259, käibemaksukohuslase number EE101260134, e-mail info@maxwave.eu ja ostu sooritanud isiku (Klient) vahel toodete ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.
1.2. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad E-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad seadused.
1.3. Müüja võib muuta E-poe üldtingimusi ja toodete ning teenuste hindasid. Muutustest teavitatakse E-poe keskkonnas. Tehingule rakendatakse tehingu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

2. HIND
2.1. Esitatud hinnad sisaldavad Eesti Vabariigis kehtivat käibemaksu 20%.
2.2. Toodete hinnale lisandub tellimuse vormistamise käigus valitud tarneviisi käsitlemistasu. Tarneviis valitakse ning kohaletoimetamistasu lisatakse toodete hinnale.

 

3. OSTU VORMISTAMINE
3.1. Toote ostmiseks saata päring müüja e-mailile info@maxwave.eu

3.2.  Peale päringu saatmist saadetakse teile vastus soovitud toote laoseisu ja saadavuse kohta.

3.3. Toote olemasolul saate valida tarnemeetodi, täpsustatakse tarne hind ja teile saadetakse tasumiseks arve. Juhul kui toodet laos ei ole, säilib võimalus selle tellimiseks.

3.4. Ost loetakse vormistatuks peale arve tasumist.

 

4. TASUMINE
4.1. Veebikeskkonnas tehtud ostude eest tasutakse 100% ettemaksuna.
4.2. Tasumine arve eest toimub pangaülekandega (Nordea, SEB) valitud pangakontodele.

4.3. Ostu tasumise järgselt tuleb Kliendil saata e-posti teel Müüjale arve tasumise maksekinnitus ning Müüja paneb seejärel kauba teele.

 

5. TOODETE TARNIMINE
5.1. Maxwave E-pood tarnib kaupa koostöös DHL, DPD, Cargobus kulleritega ja Omniva, Smartpost pakiautomaatide terminalidega.
5.2. Kauba tarnemeetodi valib klient ise.
5.3. Sõltuvalt kauba saatmise sihtkohast, tarneviisist ja kaalust on saadetise tarnimise hind erinev. 

5.4. Tellimused käsitletakse ning postitatakse reeglina samal või hiljemalt järgmisel tööpäeval pärast arve tasumist ning maksekinnituse laekumist. Saadetise tarneaeg sõltub postiteenistustest või kullerfirmast.

 

TASUTA TRANSPORT

  • TASUTA kohaletoimetamine  Eesti tellimustele, mille kogumaksumus on/ületab 50€.
  • TASUTA kohaletoimetamine Soome, Rootsi, Läti, Leedu tellimustele, mille kogumaksumus on/ületab 150€.
  • TASUTA kohaletoimetamine Euroopasse neopreentoodete (kalipsod, mütsid, kindad, saapad jne.) tellimustele, mille kogumaksumus on/ületab 250€.
  • MaxWave Surf Shop katab 50% kohaletoimetamise kuludest Euroopa riikidesse tellimustele, mille kogumaksumus on/ületab 250€.

* Tasuta kohaletoimetamine ei kehti ülemõõduliste toodete kohta (purjelauad, aerusurfilauad jne.)

TASUTA kohaletoimetamise tarnemeetodi valib Müüja.

KOHALIKU JA RAHVUSVAHELISE TARNEMEETODI VALIKUD

DHL (Air) - www.dhl.ee  Eesti-EU-Üle maailma ( Eesti- EU 1-2 päeva, Eesti-Üle maailma 2-3 päeva) – Kiireim, kuid kalleim viis saatmaks väikeseid pakke sinu ukseni üle maailma.

Smartpost  - www.smartpost.ee  Eesti – Soome (Smartpost paki-terminal 2-4 päeva). Mugav viis saatmaks väikesi pakke.

Omniva (Eesti Post)  - http://www.omniva.ee/ Eesti - EU  (Postkontori, pakiterminali või sinu ukseni 1-8 päeva).  Odavaim viis saatmaks väikesi pakke ja maksikirju 0,5kg- 2kg.

Cargobus - http://cargobus.ee/ Eesti-Läti-Leedu ( Bussijaamast bussijaama 1 päev).  Kiireim viis saatmaks pakke Balti riikides.

DPD - www.dpd.ee Eesti-EU ( Sinu ukseni 1-8 päeva sõltuvalt asukohast). Odavaim viis saatmaks pakke.

Transpordi hind tuleneb paki mõõtmetest, kaalust ja paki saatmise asukohast.

 

6. TELLIMUSTE TÜHISTAMINE, TOODETE TAGASTAMINE

6.1. Kliendil on õigus tehingust taganeda 14 kalendripäeva jooksul peale kauba kättesaamist (v.a. toote puuduste ilmnemisel, vt. alapunkt „Garantii“). Selleks saata avaldus info@maxwave.eu.

Avalduses kindlasti märkida ära järgmine info: tagastatava toote nimetus, probleemi täpne kirjeldus, tellimuse/arve number ning Sinu nimi ja arveldusarve number, kuhu raha tagasi kanda. Kauba tagastamine toimub kliendi kulul ja sel puhul esialgset transporditasu ei hüvitata (välja arvatud juhul, kui tagastatud kaup ei vastanud tellitule).

6.2. Klient on kohustatud toote tagastama Müüjale 30 päeva jooksul.
6.3. Toote tagastamise eelduseks on kasutamata toode koos kõigi etikettidega ning pakendiga. Tagastus aktsepteeritakse koos tellimuse lehega.
6.4. Toote tagastamise postikulud kannab Klient. Soovitame kasutada tähitud saadetist.

Raha tagastamine toimub peale meiepoolset kauba kontrollimist. Alles seejärel sooritame ülekande Kliendi poolt avalduses toodud arveldusarvele ja seda mitte hiljem kui 3 päeva jooksul alates tagastatud kauba Müüjani jõudmisest. Tagasimaksmisele kuulub ainult toote maksumus.

6.5 Kliendi soovil toode vahetada teise suuruse vastu, tagastab klient toote müüjale ning tasub transpordikulud. Kui toode on müüjale tagastatud, väljastatakse Kliendile kreeditarve tootehinna väärtsuses.  Uue toote tellimisel väljastatakse uus arve koos saatmiskuluga. Müüja jätab kreeditarvel olnud summa tootehinna väärtuses uue arve ettemaksuks.

 

7.  TOOTE TELLIMINE

7.1. Juhul kui soovitud toodet Müüjal kohe ei ole, siis on võimalik esitada tellimus. Olenevalt toodete saadavusest on tellimusperiood umbes 1-2 nädalat.

7.2 Tellimuse ettemaks on 50% toote hinnast. Kui klient otsustab mingil põhjuse tellimuse tühistada pärast ettemaksu tasumist, siis tellimusest loobumise trahv on 20% toote müügihinnast.

7.3. Kauba orienteeruva tarneaja määrab Müüja. Müüjal on õigus tellimuse täitmise käigus tarneaega ühepoolselt pikendada, teatades sellest kliendile elektronposti teel.

7.4 Kui müüja pikendab tarneaega rohkem kui ühe korra või korraga rohkem kui kaks kuud, on kliendil õigus kolme tööpäeva jooksul alates vastava teabe saamisest tellimusest taganeda, teatades sellest müüjale elektronposti teel. Tellimusest taganemise korral tagastab müüja kolme tööpäeva jooksul vastava teate saamisest kliendi poolt tasutud müügihinna. Müüja ei ole kohustatud hüvitama kliendile seoses tellimusest taganemisega tekkivat kahju. Kui klient käesolevas punktis sätestatud korras tellimusest ei tagane, loetakse, et klient soovib pikendatud tarneajaga tellimuse täitmist.

7.5 Müüja asub kliendi tellimust täitma koheselt peale tellimuse kinnitamist, kui pangalt on saabunud kinnitus kliendi poolt sooritatud makse teostamise kohta.

7.6 Müüjal on õigus igal ajal tellimuse täitmisest loobuda, kui tellimuse täitmine osutub müüjast sõltumatutel asjaoludel võimatuks või oluliselt raskendatuks. Tellimuse täitmise loobumisest informeerib müüja klienti koheselt elektronposti või telefoni teel. Kliendi nõudmisel on müüja kohustatud tellimuse täitmisest loobumist kirjalikult põhjendama. Tellimuse täitmisest loobumisel tagastab müüja kolme (3) tööpäeva jooksul kliendi poolt tasutud müügihinna. Käesolevas punktis sätestatud korras tellimuse täitmisest loobumisel ei vastuta müüja kliendile või kolmandatele isikutele tellimuse täitmisest loobumisega tekkiva kahju eest.

7.7 Müüjal on õigus käesolevaid tingimusi ja hinnakirju muuta ning täiendada. Tingimuste ja hinnakirja muudatustest ja täiendustest teatatakse internetilehekülje www.maxwave.eu  kaudu ning tingimuste ja hinnakirja muudatused ja täiendused jõustuvad vastava muudatuse või täienduse avaldamisest internetileheküljel www.maxwave.eu . Kui tellimus on esitatud enne tingmuste ja hinnakirja muudatusi, siis kohaldatakse Tellijale tellimuse esitamise ajal kehtinud tingimusi ja hinnakirja.

 

8. GARANTII

8.1. Vastavalt Võlaõigusseaduse §218 lg 2 vastutab müüja kauba lepingutingimustele mittevastavuse eest, mis ilmneb 2 aasta jooksul kauba üleandmisest ostjale. Sealjuures eeldatakse, et 6 kuu jooksul alates kauba ostjale üleandmise päevast ilmnenud lepingutingimustele mittevastavus oli olemas juba kauba üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole just vastuolus kauba või puuduse olemusega. Tootjate poolne garantii  võib olla 3 kuust kuni 24 kuuni, olenevalt tootest.

8.2. Tarbijal on õigus puudustega kauba puhul esitada pretensioone 2 aasta jooksul alates kauba üleandmise päevast. Pretensioon tuleb esitada viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 2 kuu jooksul alates kauba puuduse avastamisest. Puuduse avastamisel peab tarbija kasutusele võtma mõistlikud abinõud kauba säilitamiseks ja kaitsmiseks, sh mitte kasutama puudusega kaupa, kui kauba kasutamine halvendab veelgi kauba seisukorda.

8.3. Kui kaup ei vasta lepingutingimustele, võib Klient nõuda Müüjalt kauba parandamist või asendamist, kui see on võimalik ja sellega ei põhjustata Müüjale võrreldes teiste õiguskaitsevahendite kasutamisega ebamõistlikke kulusid või põhjendamatuid ebamugavusi, arvestades muu hulgas asja väärtust, lepingutingimustele mittevastavuse olulisust ning ostja võimalust saada lepingutingimustele vastav asi oluliste ebamugavusteta mujalt. Müüja võib parandamise asemel toote asendada lepingutingimustele vastava tootega. (VÕS §222 lg 1).
Juhul kui toote parandamine või asendamine ei ole võimalik, on tarbijal õigus ka lepingust taganeda ja nõuda raha tagastamist.

8.4. Pretensiooni esitamise korral kannab esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale asja parandamisega või asja asendamisega seotud kulud, eelkõige veo-, posti-, töö-, reisi- ja materjalikulud alati Müüja (VÕS § 222 lg 4). Järgneva 1,5 aasta jooksul kannab vastavad kulud Müüja üksnes juhul, kui pretensioon oli õigustatud.

8.5. Müüja ei vastuta kui toode on kahjustunud ostja süü või hoolimatuse tõttu; defektide eest, mis on tekkinud toote mitteotstarbelise kasutamise tagajärjel ning toote loomuliku füüsilise kulumise eest tavapärase kasutamise korral.

8.6. Kui Müüja ja Klient ei jõua omavahel kokkuleppele, on tarbijal õigus pöörduda pädeva järelvalveasutuse poole, milleks on Riiklik Tarbijakaitseamet aadressil Rahukohtu 2, Tallinn, 10130, e-post: info@tarbijakaitseamet.ee. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada tarbija ja ettevõtja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi, mida pooled ei suutnud lahendada kokkuleppe teel ja kui vaidlusalase kauba või teenuse väärtus on 20 või enam eurot.

 

9. MUUD TINGIMUSED

9.1. E-poe tellimuste keskkonnas säilitatavaid andmeid Kliendi ja tema tellimuste kohta käsitletakse kui konfidentsiaalset informatsiooni. Müüja ei avalda temale teatavaks saanud andmeid kolmandatele osapooltele.
9.2. Kliendi ja Müüja vahel tekkinud erimeelsused lahendatakse läbirääkimiste teel. Müüja vastab Kliendi kaebustele ja pretensioonidele e-posti teel hiljemalt 5 tööpäeva jooksul. Kokkuleppe mittesaavutamise korral on kliendil õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse või Pärnu Maakohtusse. Vaidluste lahendamisel lähtutakse Eesti Vabariigi seadustest.

 

10. KASUTATUD VARUSTUSE VAHENDAMINE

10.1. Müüja ei vastuta kasutatud varustuse garantii ja seisukorra eest. Müüja vahendab kasutatud varustust Kliendi soovil. Ostes kasutatud varustuse võtab Klient endale vastutuse ja on teadlik, et kasutatud varustusel on omad riskid. Müüja teavitab Klienti müüjale teadaolevatest kasutatud varustuse probleemidest ja seisukorrast.